Srpen 2016

Sázavafest 2016

7. srpna 2016 v 18:13 | Dee |  Koupání, zážitky, sport apod.
Termín: 4-7.8.2016
Cena: v závislosti na termínu koupě, možnost využití slevy s ISIC

Tento víkend jsem se poprvé ve svém životě zúčastnila hudebního festivalu, a to Sázavafestu. Vybírala jsem ten vhodný festival dlouho, roli u mne hrála samozřejmě také cena, ale i program, lokalita a termín. Sázavafest je pořádán v zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou, v kraji Vysočina, což z Brna nebylo tak daleko.

Program byl docela pestrý, krom hudebních interpretů, kteří se nacházeli na třech pódiích, jste se mohli zajít podívat na divadlo, stand up Na stojáka s Lukášem Pavláskem či si vyzkoušet některou z atrakcí (ty byly podle mne spíše slabší). Co se týče hudby, za mne určitě zazářili Chinaski, které jsem sice nikdy vyloženě neposlouchala, ale i tak jsem si s nimi zpívala každou písničku. S chutí jsem si pak zatančila u české ska skupiny Sto zvířat.

Velké davy pak byly i během koncertu Ewy Farné, která však na mne působila opile a při autogramiádě seděla za stolem s ochrankou, takže fotky pak moc možné nebyly. Z dalších interpretů bych určitě zmínila Xindla X, Mig 21, Iné Kafe či Mika Spirita. Příjemně mě pak potěšil Miro Šmajda, s kterým jsem se i vyfotila. Narozdíl od Ewy se fotil mezi fanoušky, byl celou dobu ochotný a vysmátý.

Dále bych ráda shrnula plusy a mínusy festivalu:
+ časová organizace (koncerty začínaly opravdu na minutu přesně)
+ roznášení alkoholu mezi lidi, tudíž se nekonaly fronty u stánků
+ lokalita zámeckého parku
+ interpreti
+ pestrý program

- výběr jídla (tragický. Jako veganka jsem byla v...háji. V areálu byl sice stánek Vegetariánské a mexické jídlo, ale jediné bezmasé jídlo zde byl kuskus s pečenou zeleninou, ve kterém jsem našla maso...)
- toitoi, hlavně ve stanovém městečku...věčně nebyl toaletní papír, záchody byly většinou až nechutné
- umyvadla s pitnou vodou ve stanovém městečku, několikrát ucpané
- security, která znemožňovala jídlo a pití nejen vnášet, ale i vynášet (nebylo to v pravidlech)
- samotné stanové městečko, které stálo 200 kč/osoba, přičemž zde byly příšerné toitoi, které byly věčně bez papíru a nechutně špinavé (toitoi v areálu festivalu byly mnohem lepší). Povrch byl v kopci a plný slámy, která nebyla k stanování zrovna příjemná. Stánky docela o ničem.

Mé shrnutí tedy je takové, že možná dám Sázavě ještě šanci, ale ne příští rok, to se asi poohlédnu po jiném festivalu.

Já a M. Šmajda :)

-pac a pusu, Dee