Černočerná tma (Stephen King)

23. ledna 2016 v 13:48 | Dee |  Knihy na cesty
Název: Černočerná tma
Autor: Stephen King
Rok vydání: 2010
Žánr: Horor, thriller, drama
Hodnocení: ****

"Jsem přesvědčený, že v každém z nás se skrývá cizinec..." tvrdí tajemně autor, mistr hororu a napětí.
Tento "cizinec" se probudí například ve chvíli, kdy se hrdinova manželka rozhodne prodat rodný dům a odstěhovat se... Probudí se ve znásilněné ženě, která oproti násilníkovým předpokladům nezemře... Je jasné, že smlouva s ďáblem může být přínosná, ale zároveň v nás probudí neznámou bytost... Manželka při úklidu náhodou objeví důkazy o tom, že člověka, s nímž do té doby žila v dobrém manželství, vůbec nezná...(oficiální popis)


Tato vynikající kniha mistra hororu Kinga obsahuje celkem čtyři povídky. První povídkou je 1922, ve které muž zabije svou manželku, s pomocí jejich syna. Povídka je na mne trochu zbytečně dlouhá a až tolik mě nebavila, dala bych asi 3*. Další je Velký řidič, o znásilněné ženě a její pomstě. Tato povídka mě opravdu chytla, dala bych za ni 5* a místy jsem se opravdu bála. Třetí povídka Dobré manželství vypráví o ženě, která zjistí, že je její manžel hledaný vrah. Toto téma mě opravdu dostalo a dlouho jsem pak přemýšlela nad tím, jak moc člověk zná svého blízkého. Opět bych dala 5*. Poslední povídkou je Prodlužování času, ve které si věčně nespokojený hrdina může zlepšovat život na úkor jiného. Za mne 4*.

Možná se dokonce jedná o nejlepší z Kingových povídek, které jsem četla. Některé by mohly býti i samostatnou knihou. Rozhodně doporučuji k přečtení, čte se to fakt velmi dobře. Za mne 90 %

-pac a pusu, Dee
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolik hvězdiček za Černočernou tmu?

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Ladis Ladis | 24. ledna 2016 v 18:32 | Reagovat

Hm, nevypadá to zle, Kinga mám rád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama