10 důvodů, proč nemám ráda Silvestr a mé první splněné předsevzetí

1. ledna 2016 v 10:42 | Dee

Zamračený ZVÍŘATA. Je mi jich velmi líto, neboť jsou z hluku ohňostrojů neskutečně vystresované. Už od dítěte jsem Silvestra pak trávila tím, že jsem uklidňovala naše psy a koně
Zamračený ALKOHOL. Ne, že bych byla abstinent, ale nemám ráda opilost a opilé lidi. A těch na Silvestra potkáte všude spoustu
Zamračený NOSTALGIE. Každý rok mi Silvestr připomene, že jsem zase starší
Zamračený PENÍZE. Silvestr obvykle stojí hodně peněz a máte za to málo muziky. Bohužel ne doslova. Vše je předražené, člověk dělá velké nákupy a pak se stejně půlka nakoupeného vyhodí
Zamračený SPÁNEK. Ten mi obvykle po Silvestru chybí
Zamračený PARTA PŘÁTEL. Ano, to je něco, čím prostě nedisponuji. Ne, že bych byla osamělá, mám spoustu kamarádů. Ale jednotlivých, kteří mají svou partu a mí jednotliví kamarádi se prostě obvykle nesnášejí mezi sebou a já jsem to jediné, co je spojuje
Zamračený MNOHO POVYKU PRO NIC. Silvestr se řeší už půlroku dopředu, a to minimálně. Ne, fakt nevím, co budu dělat na Silvestra, grr!
Zamračený TV HO*NA. V televizi jsou ty největší sračky, co se tam nasbíraly za celý rok. O důvod více, proč ve svém bytě televizi ani nemám
Zamračený NOVOROČNÍ POLIBEK. Když jste single, cítíte se jako největší idiot, protože prostě nemáte koho políbit a ty ostatní líbající se páry vám na náladě nepřidají
Zamračený OČEKÁVÁNÍ. Každý rok jsem se na Silvestra hrozně moc těšila a pak to stálo za...nic

Moje loňské novoroční předsevzetí tedy bylo, že už prostě žádného Silvestra slavit nebudu. Když jsem si to slibovala, měla jsem naprostý bordel v bytě, bylo mi zle, hlava mi třeštila a chodila jsem tři hodiny po Brně, než jsem našla otevřenou hospodu, abych se mohla najíst. A k takovému předsevzetí jsem opravdu měla své důvody. Stačí shrnout mé poslední tři Silvestry.

Silvestr 2012
Byli jsme na horské chatě s M. a pár kamarády. S M. jsme se kolem jedenácté pohádali, půlnoc jsme proseděli na zastávce v hádce a zbytek noci propili.

Silvestr 2013
Kvůli nedorozumění mezi mými přáteli jsme skončili na bytě jen čtyři, přičemž jsme nakoupili občerstvení za několik tisíc. Byla to nuda, nepomohlo ani hraní Partičky. Nakonec jsme s kamarádkou usnuly a na půlnoc nás museli budit. Asi v jednu ráno jsme se vydali všichni do svých domovů, přičemž většina občerstvení zůstala netknutá.

Silvestr 2014
Tentokrát jsme Silvestra trávili v hospodě v centru Brna. Jo, nebylo to špatné. Bylo to totiž jako jakékoliv běžné posezení v hospodě. O půlnoci jsme vyběhli ven, podívali se na ohňostroj a pak opět vyrazili domů.

Můj opravdu poslední povedený Silvestr byl v roce 2011, kdy jsem byla s kamarády na chatě a den jsme trávili sáňkováním. Večer pak v trošku opojnější náladě, ale bylo to fajn. Jediné mínus tehdy bylo to, že jsme nebyli s M. spolu, takže mi bylo o půlnoci dost smutno, zvlášť kvůli velkému výskytu párů na dané akci.

Z toho důvodu jsem se rozhodla Silvestr 2015 neslavit a nemít očekávání, i když jsem nakonec dostala několik velmi zajímavých nabídek. Naplánovali jsme si totiž s M. Silvestr bez očekávání ve dvou.

Připravili jsme si naši milovanou česnekovou pomazánku:
· Utřené máslo s lučinou
· Přidáme majonézu
· Podle požadované hustoty přisypáváme strouhaný sýr
· Spoooustu česneku, na dochucení je fajn čerstvá pažitka nebo vlašské ořechy


K tomu jsme už přidali jen čokoládové fondue, balíček brambůrků a tyčinky z listového těsta. K pití jsme si udělali hrnec svařáku s voňavým kořením. A od rána jsme si prostě užívali společnosti milovaného protějšku, čímž jsme si vykompenzovali to, jak na sebe máme běžně málo času. Celý den jsme trávili v županech na dece rozprostřené na podlaze, kolem sebe veškeré občerstvení a hráli jsme různé hry. Ty jsme prokládali seriály Prison Break, American Horror Story a Once Upon a Time. Chvilku před půlnocí jsme čapli každý jednu láhev bublinek a vydali se ven sledovat ohňostroj.


Ráno jsme se vzbudili časně a bez kocoviny. A můžu říct, že to byl nejlepší Silvestr za poslední čtyři roky, protože v ničem nezklamal a byl přesně takový, jaký jsem chtěla. A předsevzetí pro další rok? Mít alespoň tak skvělý Silvestr jako ten v roce 2015. A samozřejmě zhubnout. Jsem přece žena

Každopádně všem přeji, aby se vám vaše předsevzetí splnila a váš rok 2016 byl lepší než ten uplynulý.
-pac a pusu, Dee
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 1. ledna 2016 v 11:17 | Reagovat

Jojo tak to je uplná pravda. Je sice pěkné sledovat rachejtle, ale na mě je to moc hlučný proto nikdy nemohu být přímo u toho a musím to vždy sledovat z povzdálí :( Já bych si moc přála abych měla normální přátelé a mohla si s nimi v klidu ten silvestr užít.
Apoň že jsis to užila trošku :) Měli jste lákavé dobroty.
A taky ti přeji vše nejlepší v novém roce a hodně štěstí :)

2 Vera Vera | 1. ledna 2016 v 11:39 | Reagovat

Mám to stejně, Silvestr nesnáším a to z většiny důvodů, které uvádíš ty. Nekterým lidem prostě asi přes Vánoce přeskočí :D

3 listopadka51 listopadka51 | Web | 1. ledna 2016 v 12:50 | Reagovat

Já jsem na tom stejně a noc byla k nepřečkání, myslela jsem na zvířata, jak kvůli lidem musí trpět

4 Ver. Ver. | Web | 1. ledna 2016 v 13:44 | Reagovat

Také nemám ráda Silvestr a vše s tím spojené. Nějak nevidím důvod se na povel střískat jako prase a pak si s pár promilemi nechat trhat prsty petardami. Krom toho mě to štve už jen kvůli těm zvířatům, která jsou z každé rány vyděšená tak, že se nenechají ani vyvenčit.

5 Kate Kate | 2. ledna 2016 v 9:35 | Reagovat

Někteří jsou fakt na hlavu, petardy střílely i celý včerejšek. Kéž by se to dalo zakázat.

6 Evka Evka | 2. ledna 2016 v 18:20 | Reagovat

Moc pěkný článek, souhlasím se všemi důvody!

7 Mr. Yoda Mr. Yoda | 7. ledna 2016 v 9:02 | Reagovat

Já mám Silvestr rád a myslím že odpůrci to jednou za rok přežijou :-D

8 Julka Julka | 8. ledna 2016 v 14:28 | Reagovat

Tak takový Silvestr by se mi taky líbil, pěkně v klídku a nohy na stole :D ale chlap by mě s takovým návrhem asi poslal do háje, ten musí mít přesně takový hlučný bujarý silvestr :-!

9 Brigita Brigita | 9. ledna 2016 v 13:23 | Reagovat

Líbí se mi moc ty fotky ohňostroje :)

10 Seina Seina | Web | 27. ledna 2016 v 13:06 | Reagovat

Hezky si to všechno vypsala souhlasím se vším.
Ještě snesu to, že o půlnoci jdou všichni ven a pustí si tam nějakou tu petardu, ale nechápu, proč všichni musí během roku chodit ven a pouštět ty petardy kdykoliv, nejlépe hlavně už měsíc před silvestrem, ve dne, v noci, jak se jim zamane. Když se toho leknu i já, co to teprve udělá se zvířetem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama