Svědkyně ohně (Lars Kepler)

12. prosince 2015 v 16:14 | Dee |  Knihy na cesty
Název: Svědkyně ohně
Autor: Lars Kepler
Rok vydání: 2011
Žánr: Krimi
Hodnocení: ****

Inspektor Joona Linna již strávil na místě činu více času než kterýkoliv jiný detektiv. Stále má však pocit, že mu něco uniklo. Než odejde z toho hrůzostrašného pokoje, musí objevit nějaký detail, jehlu v kupce sena. Hledí na dívku v posteli. Obličej má zakrytý rukama, jako by si hrála na slepou bábu. Opatrně se k ní skloní. Pod nehtem ukazováčku na levé ruce spatří tmavočervenou tečku. Vypadá jako rudé zrnko písku nebo úlomek rubínu. Komisař se sklání blíž a blíž, až ucítí sladkou vůni. A náhle pochopí, co má dívka pod nehtem… Policie při vyšetřování komplikovaných případů běžně využívá pomoci spiritistických médií, není však známo, že by takováto spolupráce někdy přinesla ovoce… Flora Hansenová se rozhodne oznámit policii, že se jí podařilo spojit s duchem zavražděné dívky. Hon na pachatele je plný nečekaných a násilných zvratů. Každá nalezená odpověď vede k dalším záhadám. Ačkoliv pátrání dospělo do mrtvého bodu, policie telefonáty Flory Hansenové nadále ignoruje. Nejprve za svou informaci žádala peníze, nyní však úpěnlivě prosí, aby ji vyslechli. (oficiální popis)

Tak toto byla první kniha od Keplera, u které jsem ani nedýchala. A to doslova od první strany. Kniha je čtivá, velmi napínavá a závěrečné rozuzlení nemůže zklamat žádného milovníka detektivek. Nezbývá než doufat, že Keplerovy knihy budou nadále takto gradovat :)

U Keplera se mi velmi líbí členění do krátkých kapitol, kdy kapitoly za sebou ani nenavazují. Často však kvůli tomu čtu až do konce bez přestávky, protože věta "dočtu kapitolu a jdu spát" dostává jiný rozměr :)

Dávám 92 %

-pac a pusu, Dee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama