Sběratel kostí (Jeffery Deaver)

28. prosince 2015 v 12:00 | Dee |  Knihy na cesty
Název: Sběratel kostí
Autor: Jeffery Deaver
Rok vydání: 1998
Žánr: Thriller, detektivní
Hodnocení: *****

V západní části New Yorku začal řádit šílený vrah, který své zohavené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem. Záměrně za sebou nechává drobné stopy, které dokáže rozluštit jedině zkušený kriminalista. Ten však leží trvale na lůžku, paralyzován od krku až po prsty na nohách. Z tohoto důvodu se spojí s mladou ambiciózní policistkou Amélií, která se vlastně stává rukama a nohama svého ochrnutého kolegy.
Ochráncům zákona se pomalu daří utahovat smyčku okolo krku neznámého pachatele. Sběratel kostí, jak mu začnou říkat, má však své vlastní plány a postupně se mu daří zbavit se smrtícího sevření a přehodit ho na své pronásledovatele. Počet zohavených obětí mezitím stále vzrůstá…(oficiální popis)Stejnojmenný film Sběratel kostí jsem viděla už relativně dávno, stejně jako jsem již dříve četla několik knih od brilantního Jefferyho Deavera, podle kterého si dokonce moje sestra pojmenovala psa. Sama tedy nevím, proč jsem se dříve nepustila do série s Lincolnem a Amélií, která aktuálně čítá jedenáct knih.

Jako milovnici kriminalistiky mě kniha opravdu nadchnula, protože se zde velmi zajímavě popisoval způsob pátrání a ohledávání místa činu. Způsob páchání vražd byl občas docela brutální, avšak mne oproti filmu velmi potěšilo, že většina obětí byla zachráněna. To se často v thrillerech nestává, takže pro mne to byl příjemný bonus. Navíc mi byli oba hrdinové velmi sympatyčtí, více než ve filmu. Lincolna jsem si podle popisu přímo zamilovala :)

Za první díl tedy dávám 92 % a už se těším na další.
-pac a pusu, Dee
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolik hvězdiček za Sběratele kostí?

1
2
3
4
5

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. prosince 2015 v 20:39 | Reagovat

Tyhle typy knih se mi celkem líbí a film jsem nikdy neviděla, takže mě recenze opravdu nalákala... :)
Momentálně mám chuť na něco takového :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama