Dívka ve vlaku (Paula Hawkins)

27. prosince 2015 v 17:08 | Dee |  Knihy na cesty
Název: Dívka ve vlaku
Autor: Paula Hawkins
Rok vydání: 2015
Žánr: Drama, thriller, detektivní
Hodnocení: *****


Kniha roku 2015. Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou. Potřebujete vědět víc? Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess. Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…(oficiální popis)

O této knize jsem četla již někdy na podzim, kdy mě velmi její popis zaujal. Proto jsem byla neskutečně ráda, když jsem ji objevila pod stromečkem od M. Přečetla jsem ji jedním dechem za pár hodin, protože jsem se prostě nemohla odtrhnout - a to se mi nestává příliš často.

Kniha je velmi zajímavá, čtivá a s dosti netradičním námětem, žádná vykrádačka. Příběh tří žen - jejichž vyprávění se pravidelně střídá a lze tak nahlédnout do jejich mysli, do jejich vidění, okolí i partnerů, obav, radostí i strastí. Protože vyprávění jedné z trojice žen se odehrává o několik měsíců dříve, než vyprávění dalších dvou, často je trošku problém v hlavě přepnout a vědět, čí vyprávění zrovna čtete. Bylo pro mne nereálné odejít od knihy třeba jen na záchod, dokud jsem nedočetla kapitolu. Nejvíce mě pak bavily kapitoly Rachel, zřejmě hlavní hrdinky.

Od začátku lze vytušit že se k něčemu schyluje a zároveň máte pocit, že jste přečetli sto stran a nic se v knize nestalo a ani nevíte, o čem kniha vlastně je. K tomu všemu alkoholička, žárlivec, tyran, mrcha - to vše je koktejl postav mezi kterými se odehrává drama. Každý si navíc nese jistá tajemství z minulosti jež následně ovlivní i ostatní. Ke konci opravdu nevíte, co je pravda a co subjektivní vnímání některé z postav.

Velmi dobře napsaná knížka o domácím násilí, nevěře, alkoholismu - žel o tom co zažívá čím dál více domácností, jen se o tom velmi málo mluví ... Ač je kniha často srovnávána se Zmizelou, mně přišla mnohem, ale mnohem lepší a těším se na filmovou verzi.

Na knihu mne nalákaly také recenze známých osobností.


Nemohu jinak, musím dát 95 %.
-pac a pusu, Dee
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolik hvězdiček za Dívku ve vlaku?

1
2
3
4
5

Komentáře

1 Paťka Paťka | 28. prosince 2015 v 12:30 | Reagovat

Nečetla jsem, takže nemohu hodnotit, ale určitě si to ráda přečtu, podle popisu to vypadá moc dobře :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama