Květen 2015

Bohéma - Ano, šéfe

29. května 2015 v 7:17 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se

Adresa: Rooseveltova 31/7, 602 00 Brno

Pamatujete si z pořadu Ano, šéfe brněnskou restauraci Bohému, kde Zdenda nezvládl díl dotočit, a to kvůli úděsným podmínkám v kuchyni, ale hlavně majitelům, kteřé jezdili v BMW, ale neplatili zaměstnancům? Do té samé restaurace se Zdeněk vrátil po pár letech, kdy zde vládla pevnou rukou nová majitelka, což Zdeněk ocenil dvěma hvězdičkama.


Tak do této restaurace jsme se vydali s M. na večeři, v den jeho narozenin. Docela mě překvapilo, že jsme nikde nenašli Zdendovu nálepku. Asi považují dvě hvězdičky za neúspěch :-)

M. si dal kančí steak s pohankou s medvědím česnekem, já si jako vegetariánka vybrat neuměla, ale zachránila mě věta v jídelním lístku, že vegetariánské a veganské pokrmy připraví na přání dle aktuálních možností. Domluvila jsem se na grilované zelenině s chilli polentou. Oba jsme se shodli, že jsme asi lepší jídlo nikdy nejedli. Vše bylo dochucené tak akorát. Chilli polenta byla však na tom jídle opravdu to nejlepší. Ceny jsou vyšší, ale přiměřené, prostředí nádherné a obsluha velmi příjemná. Asi musíme šetřit, protože do Bohémy se chci vracet :) Poprvé tak dávám pět smajlíků, protože prostě nemám co vytknout.

-pac a pusu, Dee

Rebio Brno

16. května 2015 v 12:37 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se

Adresa: zde

Restaurace Rebio má v Brně celkem čtyři provozovny. Jedná se o první restauraci, která v ČR obdržela certifikát Bio. Kuchyně zde je bezmasá, zvolit lze také bezlepkovou, veganskou, bezcukrovou či bezlaktózovou variantu.

Zvolit můžete z velké nabídky hlavních jídel, polévek, salátů i dezertů. Jídlo si nabíráte sami z befetového pultu, takže víte, jak jídlo vypadá a máte matnou představu o chuti. Dezerty jsou ve zdravější než běžné verzi. K pití si můžete dát teplé nápoje, čerstvé ovocné šťávy či zelený ječmen. Závěrečná cena vychází z hmotnosti talíře, takže si můžete od každého jídla dát malou lžičku a ochutnat vše, jako já :)

Jeden smajlík dolů, protože ceny jsou trochu vyšší, než by musely být a v jednom případě mi cosi křupalo mezi zuby, zřejmě skořápka či písek.

-pac a pusu, Dee

Kupé Brno

15. května 2015 v 14:39 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se a 3/4 Usmívající se (- 1/4 za pizzu, která mohla být trošičku lépe dochucená)

Adresa: Veveří 34, 602 00 Brno

Otevírací doba:
Po - Út: 11-22hod
St - Pá: 11-23hod
So: 12-23hod
Ne: zavřeno

Restaurace Kupé v Brně nabízí velmi zajímavou alternativu klasických restaurací, a to vegetariánský orientální styl kuchyně. Jídlo dokonce můžete zvolit v bezlepkové nebo veganské variantě.

Restauraci jsem navštívila již dvakrát a v obou případech jsem byla velmi spokojená. Poprvé s vegetariánskou sestrou, to nás bohužel zradil fakt, že v době poledních menu není možno vybírat z jídelního lístku, avšak podávaná rajčatová polévka, ratatouille s jasmínovou rýží a ořechový dezert nám to plně vynahradily.

Podruhé jsem zde byla s masožravým M. a i on byl plně spokojen. Zvolili jsme kombinaci předkrmů, a to Baba Ghanúž (lilková pomazánka s tahini), a tři druhy Sambusku (fritované pirožky, s fetou, špenátem a hráškem s bramborem). K hlavnímu jídlu jsme si dali Pide Sucuklu (arabská pizza s rostlinným salámem a zeleninou) a Mankúšu bil Basal (turecký chléb s cibulí a kořením). Pochutnali jsme si, jako dlouho ne.


-pac a pusu, Dee


JumpPark Brno

15. května 2015 v 14:05 | Dee |  Koupání, zážitky, sport apod.
Adresa: Heršpická 800/6, 602 00 Brno

Otevírací doba: 10 - 22 hod.

Cena: 179,- Kč

JumpPark v Brně je novinkou teprve od letošního roku a samozřejmě jsem ho tedy musela vyzkoušet. Cena je sice docela vysoká, ale není problém sehnat slevu na některém slevovém portálu, my koupili na Slevomatu. Rezervace není nutná, ale je lepší, a to přes internet na stránkách zde. Přijít musíte vždy alespoň o 15-20 min. dříve, neboť skákat se začíná vždy v celou hodinu a před skákáním se promítá krátké instruktážní video (které mne osobně spíše vyděsilo). V hale jsou šatny, skříňky a sprcha, ale hodně malé, takže při větším provozu je problém se v šatně převléct nebo jen otočit :)

K samotnému skákání slouží jedna velká plocha s cca 18 místy oddělenými žíněnkami, jedna menší (12 míst) s basketbalovými koši a měkkými míči a tři trampolíny, ze kterých můžete skočit do "bazénu" s měkkoučkýma molitanovýma kostkama (kdo někdy snil o skoku do barevných míčků, tak si to částečně splní, jak já).

Návštěvy určitě nelituji a chystám se brzy znova :)

-pac a pusu, Dee


Býčí skála

10. května 2015 v 13:10 | Dee |  Jeskyně, propasti
Otevírací doba: květnové víkendy 9 - 16 hod. (Dny otevřených dveří)


Vstupné: 30/50 Kč

Jeskyně Býčí skála se nachází mezi obcemi Křtiny a Adamov, v Moravském krasu. Jeskyně se proslavila především nálezem desítky obětí rituální vraždy z pravěkké doby. Údajně zde byly obětovány mladé dívky mučivým způsobem, ale také muži či koně. V jeskyni se našly uťaté hlavy či ruce. Traduje se zde spousta pověstí, např. o křiku, který se nese chodbami, ale my žádný neslyšeli, maximálně občas křik některého z dětí, co byly očividně znuděné.Místo křiku jsme absolvovali cca 90 minutovou prohlídku s postarším průvodcem, kterého bych normálně považovala za bezdomovce (další poučení, že člověk nemá soudit podle vzhledu), ale během prohlídky působil velmi inteligentně a když jsme občas měli to štěstí něco z výkladu slyšet, bylo to moc zajímavé. Nevýhodou bylo velké množství lidí, takže jsme většinu z toho, co říkal, neslyšeli a prohlídka byla pro nás tím spíš moc dlouhá, když jsme zbytečně pořád zastavovali a nevěděli, o čem se mluví. Každopádně jsem ráda, že jsem mohla Býčí skálu navštívit a určitě to doporučuji i ostatním.


Po prohlídce jsme si ještě užili nádhernou dvouhodinovou vyjížďku na koních v Němčičkách (Black Rose Ranch).


-pac a pusu, Dee

Bučovice

8. května 2015 v 22:54 | Dee |  Zámky
Vstupné: 60/90 Kč


Otevírací doba:

Duben
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle10:00 - 12:00
12:50 - 16:00
Květen - Červen
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 12:00
12:50 - 16:00
Červenec - Srpen
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 12:00
12:50 - 16:30
Září
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 12:00
12:50 - 16:00
Říjen
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle10:00 - 12:00
12:50 - 16:00


Protože výletů není nikdy dost, zvolili jsme opět cíl v blízkosti Brna, tentokrát renesanční zámek Bučovice. Nachází se ve stejnojmenném a docela pěkném městečku asi třicet kilometrů od Brna. Zámek na první pohled působí hodně zpustle, skoro jsme nemohli uvěřit, že je opravdu otevřený. Zvenčí může zaujmout pouze kašna na nádvoří, popř. zahrady, které by si však zasloužily větší péči.


Interiéry zámku však byly mnohem krásnější, než exteriér. Stropy byly nádherně zdobené, např. malbami zajíců, kteří ovládali lidi. Navíc ve všech místnostech čerstvé květiny, které příjemně voněly. Jediným háčkem byla průvodkyně, která výklad předčítala z papíru a její "ehm" jsme přestali počítat v třetí místnosti, kdy překročil počet padesátku.-pac a pusu, Dee

Veveří

6. května 2015 v 13:20 | Dee |  Hrady
Vstupné: 50/80 Kč

Otevírací doba:

Duben
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle09:00 - 16:00
Květen - Září
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 18:00
Říjen
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle09:00 - 16:00
Krásný jarní víkend přímo vybízel k výletu, proto jsme zvolili hrad Veveří, o kterém jsme mluvili snad tři roky, ale nikdy jsme se na něj nedostali. Jedná se o impozantní stavbu, kterou vidíte již z dálky, navíc je se opravdu na co dívat. Hrad pochází zřejmě z přelomu 12. a 13. století a jedná se o jednu z největších hradních staveb, bohužel však v dost špatném stavu, což se však nyní napravuje rozsáhlou rekonstrukcí.


Měli jsme to štěstí a navštívili hrad zrovna v době konání rekonstrukce bitvy (bohužel jsme však neidentifikovali jaké), tudíž kolem nás probíhali vojáci v nejrůznějších uniformách, někteří i na koni nebo s dělem. Tentokrát jsme neodolali zakoupení prohlídky hradu, čehož určitě nelituji, neboť interiéry opravdu stojí za vidění.


-pac a pusu, Dee