Únor 2015

Sirotčí hrádek

17. února 2015 v 16:25 | Dee |  HradyVstupné: 0,-

Otevírací doba: od nevidím do nevidím

Vzhledem k tomu, že Valentýna s M. neslavíme, rozhodli jsme se pro povalentýnskou romantiku v neděli. Nejprve jsme vyrazili na nádhernou vyjížďku do Němčiček (viz článek Black rose ranch). Vidět M. na koni bylo opravdu zábavné :-)


Poté jsme projeli kolem nádrže Nové Mlýny rovnou na Pálavu. Protože už bylo odpoledne, zvolili jsme k výstupu pouze zříceninu Sirotční hrádek, ke které vede půlkilometrová cesta z vesnice Klentnice. Zde se dá také zdarma zaparkovat.


Výstup byl sice poněkud příkrý (a cesta pokrytá kluzkým ledem), ale výhled na Pálavu, Nové Mlýny i Dívčí hrady, stál opravdu za to.-pac a pusu, Dee

Sloupsko-šošůvské jeskyně

15. února 2015 v 21:05 | Dee |  Jeskyně, propasti
Vstupné:
Krátká trasa - 60/80/100 kč
Dlouhá trasa - 70/90/130 kč

Otevírací doba:


Sloupsko-šošůvské jeskyně se nacházejí na severním okraji Moravského krasu, mezi vesnicemi Sloup a Šošůvka. Jsou několikaúrovňové a velmi bohaté na výdobu. Pozor! Jedná se o nejdělší z přístupných jeskyní v ČR!


-pac a pusu, Dee

Mé tři léky na všechnu bolest

13. února 2015 v 17:18 | Dee
Už dlouho jsem toužila zkusit si napsat článek k tématu týdne, ale teprve toto téma mi sedí jako "zadek na mísu". Za 24 let, co chodím po tomto světě, jsem často zažívala bolest, i když spíše psychickou, protože na tu fyzickou si prostě vezmu brufen :) Nakonec jsem se rozhodla uvést všechny tři mé účinné léky na bolískty. Jsou to:

1) pohyb
Pohyb, pohyp, pohyb, a to jakýkoliv. U mne nejvíce zabírá sport, u kterého se můžu "vybít", takže slimbox, krav maga apod. Účinný je však jakýkoliv trochu akční sport, takže také skákání na trampolínách, běh či plavání. Já prostě zbožňuji ten pocit, když se zpotím tak, že vypadám jako po vystoupení z bazénu, bolí mne i ty svaly, o kterých jsem ani nevěděla, že je mám a myšlenky mi zbydou jen na sprchu a postel. Ach Líbající


2) cestování
Cestování je tak nějak spojeno s tím pohybem, protože taková turistika může být také pěkná fuška. Na trápení však nezabírají hrady či zámky, protože prostě nejsem schopna dávat pozor. Zato příroda, klid, vůně lesa, šumění potoka a zpět ptáků, to je prostě balzám na duši.


3) koně
Mým nejúčinějším lékem je jízda na koni. Obecně mi pomáhá přítomnost všech zvířat, ale pocit, když sedíte na koňském hřbetě, obklopuje Vás nádherná krajina a vy se řítíte tryskem, svůj život svěřený nádhernému zvířeti, ten je prostě nenahraditelný.


A když nic z toho nezabírá? Pak pomůže úsměv a objetí mé lásky, M.


-pac a pusu, Dee

Balcarka

10. února 2015 v 9:33 | Dee |  Jeskyně, propasti
Otevírací doba:

Období: březen
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 14:00
Období: duben
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 16:00
Období: květen - červen
pondělí - neděle08:20 - 16:00
Období: červenec
pondělí08:20 - 16:00
úterý - neděle08:20 - 16:30
Období: srpen
pondělí08:00 - 16:00
úterý - neděle08:00 - 16:30
Období: září
pondělí - neděle09:00 - 16:00
Období: říjen - listopad
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 14:00


Vstupné: 80/100 Kč


Jeskyně Balcarka se nachází nedaleko obce Ostrov u Macochy, tedy v samém srdci Moravského krasu. Jedná se o krápníkově asi nejbohatší jeskyni. Vidět můžete prostory jako Velký dóm, Dóm zkázy či Galerii, nebo exempláře z dob pravěkých. Až na tichou znuděnou průvodkyni a rádoby vtipné "tatíky-čtyřicátníky", kteří komentovali každou větu, to byla velmi příjemná prohlídka.


-pac a pusu, Dee

Cukrárna Aida

10. února 2015 v 9:05 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se a 1/2 Usmívající se

Kozí 9, Brno - střed

Cukrárna Aida patří mezi mé nejoblíbenější v Brně. Má skvělou polohu, přímo u kostela sv. Jakuba (podzemí pod tímto kostelem viz samostatný článek). Najdete zde ty nejlepší zákusky, dorty i zmrzlinu. Ceny jsou sice trošku vyšší, ale odpovídají lokalitě a kvalitě nabídky. Určitě zde plánuji dál chodit. Jedinou nevýhodou jsou stoly ve velké blízkosti, takže mám občas při plném obsazení pocit klaustrofobie. Určitě doporučuji malinové mascarpone nebo ovocný košíček :-)


-pac a pusu, Dee

Julius Meinl

10. února 2015 v 8:56 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající se

Netroufalky - Campus Square, Brno

Kavárnu Julius Meinl jsem zatím navštívila třikrát a mám z ní velmi rozporuplné pocity, takže si nedokážu udělat přesný názor. Abych to tak shrnula
+ výborná káva
+ nadprůměrné zákusky
+ domácí čaje (zázvor, bylinky, máta)

- poměrně vysoké ceny (vzhledem k nabídce)
- obsluha hrozně spěchá, takže si nestihnete přečíst ani půlku nabídky a mezitím se přijde dvakrát zeptat, co si dáte (z toho důvodu jsem si dala obyčejnou kávu, protože jsem se nestihla rozhodnout z široké nabídky ochucených káv a koktejlů)
- "bakelitový" toping na zákuscích - naprostá zbytečnost, která dokáže zkazit čerstvý zákusek
- chybí mi nekuřácké prostory, po hodince zde jsem byla pěkně "vyuzená"-pac a pusu, Dee

Thali of India

9. února 2015 v 20:58 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se

Netroufalky (Campus) Brno

V poslední době jsem si oblíbila dvě věci. Sušená rajčata v oleji a indickou kuchyni. A ta v obyčejném jídelním koutku v Campusu, mezi Subwayem a jinými fast foody, je prostě báječná. Jedla jsem zde zatím dál, cizrnu a hrášek. A vše bylo výborné, kořeněné a jemně pikantní. Nejvíce hotová jsem však byla z placek, které jsou přílohou. Asi by mi stačily i samotné :) Navíc zde vaří opravdu Ind.-pac a pusu, Dee

Pavilon Anthropos

9. února 2015 v 20:49 | Dee |  Muzea, skanzeny a výstavy
Otevírací doba a vstupné: http://www.mzm.cz/oteviraci-doba-a-vstupne/#c867

Krásný únorový den s mrazivými teplotami nás vybízel k výletu, avšak nikoliv do přírody, kde bychom asi zmrzli. Vybrali jsme proto blízký Pavilon Anthropos, který se nachází u řeky Svratky a obklopuje jej park s několika sochama.

Zvolili jsme vstupné do všech okruhů, tedy na stálou expozici, výstavu Zdeňka Buriana a dočasnou výstavu Mykény a střední Evropa.V rámci stálé expozice můžete vidět vývoj člověka v jednotlivých fázích, od opic po homo sapiens sapiens. Mezi exponáty jsou také figuríny či velká podobizna mamuta v životní velikosti. Dále jsou ve vitrínách vystaveny pravěké nástroje či umění, jako Venuše či kresby.

O patro níže je výstava obrazů Zdeňka Buriana. Obrazy jsou ze života pravěkých lidí a dle mého názoru jsou prostě úchvatné.Poslední místnost byla věnována historii Mykén, zde byla nejzajímavější asi rekonstrukce masového hrozbu.

-pac a pusu, Dee

Jeskyně Výpustek

4. února 2015 v 9:36 | Dee |  Jeskyně, propasti
Cena: 60/110 Kč

Otevírací doba:

Období: leden - březen
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 14:00
Období: duben
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 16:00
Období: květen - červen
pondělí - neděle09:00 - 16:00
Období: červenec - srpen
pondělí - neděle09:00 - 16:30
Období: září
pondělí - neděle09:00 - 16:00
Období: říjen
pondělízavřeno
úterý - pátek09:00 - 14:00
sobota - neděle09:00 - 15:30
Období: listopad
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 14:00
Období: prosinec
pondělízavřeno
úterý - neděle10:00 - 14:00Jeskyně Výpustek se nachází v obci Křtiny a je nesmírně zajímavá. Původně ji objevili tzv. Mastičkáři, kteří zde vyráběli masti z kostí pravěkých zvířat. Jeskyně poté byla zabrána německou armádou, která zde zřídila továrnu na letecké motory. To jeskyni velmi poznamenalo, byla zničena nádherná sintrová výzdoba a do zdí byly zavedeny trámy. Po válce byl zde vybudován československou amrádou kryt. Ten můžete ve vchodě vidět doposud.


Němci byla bohužel zasypána cesta k podzemnímu jezeru, které se doposud nepodařilo objevit. Jednalo by se o unikát, neboť měří asi 128 metrů a jako takové v Evropě nenaleznete.

-pac a pusu, Dee

Bar, který neexistuje

3. února 2015 v 22:59 | Dee |  Gastro
Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se

Adresa: Dvořákova 1, Brno


Pokud chcete navštívit Bar, který neexistuje, připravte si raději plnou peněženku. My zaplatili za 4 koktejly a mini hamburger 650 kč. Stojí to však za to a jistě se brzy vrátíme.

Bar má skvělou atmosféru, hraje zde jazzová hudba, všude kolem jsou vystaveny láhve značkového alkoholu a hned u dveří Vás uvítá doorman. Bez rezervace se absolutně nechytáte.


Koktejly jsou unikátní, jinde je nenajdete a mají názvy jako Vůně Lary Croft. Je však lepší nechat si poradit, protože Vám netypické chutě nemusí sednout. Mají zde také výborné burgery, já jako vegetariánka ochutnala Nealko burger, tedy burger z pikantní cizrny a byl to nejlepší burger v mém životě. Perfektně dochucený hořčičnou omáčkou, jemně nakrájený salát, červená cibule a křupavá houska.

-pac a pusu, Dee

Vranov

1. února 2015 v 20:31 | Dee |  Zámky
Vstupné: 80/120 kč

Otevírací doba:

Období: duben
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle09:00 - 16:00
Období: květen - červen
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 17:00
Období: červenec - srpen
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 18:00
Období: září
pondělízavřeno
úterý - neděle09:00 - 17:00
Období: říjen
pondělí - pátekzavřeno
sobota - neděle09:00 - 16:00

Zámek Vranov leží v jižní Moravě, jen kousek od rakouských hranic, jen pár kilometrů od stejnojmenné přehrady. Na zámku určitě doporučuji zakoupit prohlídku, která patří k těm zajímavějším. Jako velké plus hodnotím také výhled na kouzelné okolí.


Zajímavost: Natáčely se zde filmy Andělská tvář, Císařovy nové šaty nebo má oblíbená Nesmrtelná teta

-pac a pusu, Dee