Praha

1. ledna 2015 v 18:53 | Dee |  Města
Při mých cestách samozřejmě nemohla chybět Praha, naše krásné hlavní město. Samozřejmě jsem Prahu navštívila mnohokrát jako dítě či se školou, ale chtěla jsem ji konečně objevovat sama s přítelem M. který je Slovák, tudíž v Praze
nikdy nebyl.


Den jsme zahájili procházkou podél Vltavy až na Staroměstské náměstí, kde jsme viděli v celé parádě orloj. Přímo na
"Staromáku" jsme objevili Absintherii,


kterou jsme prostě museli navštívit, neboť máme oba velkou slabost pro "zelenou vílu". Dali jsme si tedy absinthovou zmrzlinu, absinthpivo a absinthcoládu a pokračovali na Karlův most, jehož atmosféru prostě miluji. Vždy si užívám zpěv pouličních umělců a neodolám koupi nějakých ručně dělaných šperků. Taky si samozřejmě musím pohladit sochu Johánka z Pomuku, neboli Jana Nepomuckého a přát si nějaké tajné přání :)

Vedle Karlova mostu jsme objevili Muzeum tortury, které jsme prostě nemohli vynechat. Vstupné je 100/160 kč, ale stojí to za to :) Poté jsme pokračovali lanovnkou na Petřín (lanovka je vrámci MHD), kde jsme se kochali v sadě růží (romantika, co Vám budu povídat). Samozřejmě jsme poctivě vyšli na rozhlednu a pak se zasmáli v Zrdcadlovém bludišti (obojí vstupné 55 kč). Zpět do města jsme se vraceli pěšky kolem Pražského hradu (prezidenta jsme však neviděli). Náš výlet v Praze jsme zakončili v ZOO Trója (viz samostatný článek).

-pac a pusu, Dee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama