Macocha

3. ledna 2015 v 20:34 | Dee |  Jeskyně, propasti
Propast Macocha je hluboká 138,5 m a je už od pohledu pěkně děsivá. Její název je odvozen z pověsti o maceše, která svého nevlastního syna svrhla do propasti. Ten se však zachránil. Tady se jednotlivé verze liší, neboť v některých se macecha vrhla do propasti, protože činu litovala, v jiných zase byla do propasti svržena vesničany za trest.


Kousek od propasti je parkoviště, které je placené. Na Macochu je však vstup volný. K výhledu slouží dva můstky. První, Horní můstek, je v nejvyšším bodě propasti. Lepší výhled je však z Dolního můstku, ke kterému se dostanete značenou stezkou. Odtud je pak vidět až na dno propasti, včetně jezírka.


Lanovkou se pak můžete svézt k Punkevním jeskyním.Zajímavosti: Propast jsme mohli vidět např. ve filmech Ďáblova past či O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech. Propast je bohužel často vyhledávána sebevrahy. Od 30.let dvacátého století zde ukončilo svůj život bezmála 90 lidí. Podle propasti je navíc pojmenovaná planetka putující vesmírem.-pac a pusu, Dee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Navštívili byste toto místo?

Ano
Ne
Možná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama