Jetřichovické skály

12. ledna 2015 v 18:49 | Dee |  Skály, skalní města
Do Jetřichovických skal jsme přijeli brzy ráno a zaparkovali u infocentra (zdarma), kde nám taky bylo doporučeno nevydávat se na zříceninu Falkenštejn, z důvodu bezpečnosti. Zvolili jsme tedy trasu Jetřichovickýma vyhlídkama. Vstupné do skal je zdarma a není jakkoliv omezeno.


Jako první jsme vyšli na Mariinu vyhlídku. Z Jetřichovic na tuto vyhlídku to bylo velmi náročné, neboť se jednalo o dosti prudký výstup, většinou po schodech, které nebyly dělané pro malé lidi, jako jsem já. Ale výhled stál opravdu za to. Přístřešek na vyhlídce byl obnoven v roce 2006, neboť původní byl zničen požárem, který způsobili návštěvníci.Druhá vyhlídka byla na Viléminině stěně, kde po cestě procházíme pod skalním stropem, vysokým odhadem 170 cm. Z vyhlídkové plošiny je skvělý výhled právě na Mariinu vyhlídku.Dále procházíme Purkartickým lesem na poslední vyhlídku, Rudolfův kámen. Ta pro mne byla opravdu šílená. Žádné schodiště, jako v předchozích, pouze vysekané ošlapané schody, popř. žebříky. Opravdu jsem se zde bála, hlavně kvůli upozorněním o vstupu na vlastní nebezpečí. Úchvatný výhled stojí za tu námahu, avšak sejít dolů už je pro mne téměř nemožné. Ale zvládla jsem to.Po zelené značce jsme se pak vrátili zpět do Jetřichovic. Procházeli jsme také krásným údolím se spoustou motýlů.


Vyhlídky jsou pojmenovány po členech rodiny Kinských. Trasa má necelých 9 kilometrů a řadila bych ji spíše k těm obtížnějším. K projití je potřeba asi čtyř hodin.

-pac a pusu, Dee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívili byste toto místo?

Ano
Ne
Možná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama