Gozo (Malta)

23. ledna 2015 v 23:05 | Dee |  Zahraničí
Ostrov Gozo je součástí republiky Malta. Některé legendy vyprávějí, že Gozo je tím ostrovem, kde Odysseus prožil několik let s nymfou Kalypso. Já ostrov navštívila v r. 2012 s mamkou v rámci jazykového kurzu.


Hned první den jsme si zakoupily projížďku po ostrově autobusem s průvodcem, tudíž jsme si udělaly představu, co na ostrově navštívit. Druhý den jsme viděly nádherný útes Sanap a přírodní oblouk Azure window. Je podobný naší


Pravčické bráně a stejně jako u nás je na něj vstup zakázán. Na Gozu si však ze zákazů turisté hlavu nelámou. Poté jsme se vydaly ke kostelu Ta Pinu, kde se poutníci chodí modlit za své zdraví. Věž kostela je podivně zakřivená, skoro jakoby měla každou chvíli spadnout. Z autobusu jsme po cestě zahlédly také souchu Ježíše, podobnou jako nad Rio de Janeiro.


Navštívily jsme také hlavní město Victoria, avšak to mne krom místní Citadely příliš nenadchlo.

Nejvíce jsem si užila zážitky posledního dne, kdy jsme se vydaly na plavbu kolem Goza. Mohly jsme tak obdivovat tu nejkrásnější modrouh barvu, průzračnou hladinu, drobné rybičky i zajímavé skalní útvary. Několikrát během plavby nám bylo umožněno koupání, v závěru byla přestávka na údajně nejkrásnější pláži Malty, avšak zde bylo příliš plno turistů a odpadků. Večer jsem si (jako vžy v zahraničí) zašla na vyjížďku na koních. Tentokrát jsem dostala poslušného bělouše. Navíc jsem si ve stájích vyhladila štěňátka a oslíka.


V závěru bych ráda zmínila gastronomii. Veškerá jídla byla úžasná, pozor si však dávejte na zákusky (pokud nejste člověk milující sladké). Jsou velmí známé, ale neskutečně přeslazené.-pac a pusu, Dee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívili byste toto místo?

Ano
Ne
Možná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama