Adršpach

1. ledna 2015 v 22:04 | Dee |  Skály, skalní města
Adršpach patří k dalším místům, kde jsem snila o návratu. A konečně jsem si ho splnila.
Pokud nemáte rádi davy turistů, kteří křičí a všude hází odpadky, dám Vám dvě rady. Zjistěte si, zda není v Polsku státní svátek a přijďte do skal ještě pár minut před otevírací dobou.

Adršpašsko-teplické skály jsou největším a nejdivočejším skalním městem střední Evropy. Turisté se do skal vypravují od 18. století - tehdy několikadenní požár zničil okolní bujnou vegetaci a vynikla tak krása skvostných pískovcových útvarů. Od této doby tu začaly vznikat turistické stezky a horolezci postupně dobývali jeden skalní útvar za druhým. Z 18. století pochází také většina pojmenování místních skalisek. Mezi nejznámější patří Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

Starosta a starostová

Za parkoviště se samozřejmě platí nemalé peníze. Vstupné už tak hrozné není, stojí 35/70 kč. Hned na začátku trasy uvidíte to, dle mého, nejhezčí pískovcové jezero. Pokud si užíváte krmení kačen, pak si přibalte rohlíky, jsou poněkud hladové.


Trasa zabere cca 2 hodiny. Na konci trasy máte pak možnost projížďky na lodičce (za 50 kč) s relativně vtipným převozníkem. Můžete tak vidět ruku Leonarda di Capria či Krokodýla Dundeeho, nebo spustit vodopád potleskem. Doporučuji.


Pokud máte rádi pohádky, Vaše srdce zaplesá (jako to mé), protože se zde natáčel např. Třetí princ, Peklo s princeznou nebo Princ a večernice.


Poslední rada - přibalte si svačinu, protože najíst se zde je o nervy. Jídla psaná v Polštině, všude davy lidí, jídlo předražené a pěkně hnusné.
-pac a pusu, Dee
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívili byste toto místo?

Ano
Ne
Možná

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama